Golfens dag 28 April


Kære Medlem

Som du sikkert har hørt kører vi i år sammen med DGU et målrettet projekt for at få flere medlemmer. DGU har foreslået Spil Med Dag som én af mulighederne.

Derfor støvsug endnu engang din omgangskreds og få et potentielt emne med op i klubben SØNDAG 28. APRIL KL. 11,00.​

Vi ved godt I har haft i de fleste; men der kommer hele tiden nye til. Specielt nye medlemmer fra de seneste par år opfordres til at finde emner.

Der arrangeres Par-match(greensome) turnering på stor bane. Hvis I har mere end én med eller kender nogen der gerne kommer alene, stiller klubben med frivillige til parmatchen, giv gerne besked i god tid.

Vi håber at se dig søndag 28/4 – og gerne lige giv Birte besked om dig og din gæst/gæster, sekretariat@mfgk.dk

Se link: Golfens dag

Magnús i nyhederne
21-03-2023
Læs hele nyheden
Referat fra generalforsamling 2023
18-03-2023
Læs hele nyheden
Begynderstart i Mariagerfjord Golfklub
14-03-2023
Læs hele nyheden
Ny kunstudstilling
10-03-2023
Læs hele nyheden